Název novinky: eXodus :: NEPŘIJAT- Roar - Feral druid

Přidal Roar dne 04-09-2019 16:36
#1

 Nick:

Rooar

Class a spec:

Druid Feral

Item level v PVE:

403

Odkaz na armory:

http://armory.twinstar.cz/character-s...p;cn=Rooar

Odkaz na bosskills:

https://cata-twinhead.twinstar.cz/?ch...alm=Apollo

Rotace / Priority spellů + využití CD:

Medvěd:

Při pullování bosse používám potion na agilitu poté Faerie Fire (Feral) + Feral Charge + Mangle, u některých bossů (např. Ragnaros, Ultraxion) začínám Enrage + Mangle, poté nahážu 3 stacky Lacerate, Demoralizing Roar a podle upravených talentů na hybrid ferala používám ještě Pulverize.

Pouštím si deffky situačně a podle potřeby (Barkskin, Survival Instincts, Frenzied Regeneration = heal pro všechny pokud jsem v medvědovi více jak 15 vteřin z 4 setu T13, někdy pomůže i agility potion na zvýšení dodge když nic jiné nemám).

Používám Mangle na CD nebo při procu z Lacerate, nad 60 rage používám Maul. Berserk situačně (například na plošnění addek u Yor'sahje, nebo probíjení plátu v kočce u Spine) abych co nejvíce ulehčil průběh raidu. :)

Na plošnění kromě Berserku používám Thrash + Swipe.

Kočka:

Před začátkem pullu potion na zvýšení agility, Feral Charge + Ravage (samozřejmě to nejde na všech bossech a na některých je to spíše na škodu např. Rhyolit kde skočí kilometr za bosse), Faerie Fire (Feral), Mangle, Rake, pokud jde mlátit ze zadu tak Shred, jinak Mangle, Rip na 5 combo pointech, Savage Roar (tam je docela jedno na kolika combo pointech, ale mám rád když na burst mám Savage Roar na co nejvíce combo pointech, abych si to nemusel hlídat když zrovna burstím).

Ferocious Bite používám při burstění na 60+ energy pro co největší dmg z tohoto spellu a na execution fázi (což je na 60% s 2 setem T13) pro refresh Ripu.

Před tím než jdu do execution fáze si odpálím druhou potku, aby Rip byl co nejsilnější a snažím se ho držet za každou cenu po dobu celého fightu.

Tiger's Fury používám situačně (před Berserkem pač po dobu Berserku nejde použít a stihne se načíst chvilku po skončení Berserku, při refresh dotek, nebo před použitím Ferocious Bite) + je tam díky 4 setu z T13 vychytávka, že dostanu free Ravage.

Theorycraft (neodfláknout) :

1. Agilita - co nejvíc!!!
2. Hit a Exp caps - 8% a 26% (berme v potaz že hraji hybrida kde ten expertise není na škodu, navíc stačilo díky vysokému expertise z DS gearu reforgnout jen jeden item do expertise z haste, viz. armory)
3. Mastery - zase vymačkat co nejvíc z reforgů (aktualně 2313 bez procu Matrixu)
4. Crit - aktualně na 1548 (49,52%) se self buffy, not bad protože 2 combo pointy místo jednoho, no neber to a abych nezanedbal medvěda, tak absorb z Savage Deffense)
5. Haste - regen energie a attack speed (osobně preferuji crit)

Vyjmenuj své zkušenosti se speciálními úlohami v raidu - např.vybírání stompů/ shárdů, Zon ozz mezi fáze, Hagara lightning fáze, vybírání Hour of Twilight, vybírání plošek u Warmastra.....:

1. Morchok - nemám problém jak tankovat, vybírat shardy za kočku nebo stompy
2. Zon ozz - v mezi fázi za tanka běžím k velkému chapadlu a držím ho na sobě a otáčím bosse do raidu až na kuličku, poté otočím bosse od raidu (BTW Zon ozze hc jsem ještě netankoval, ale něco málo jsem okoukal, vím že když použije Psychic Drain tak aby před bossem stál nejlépe jen tank, jinak se healne víc než je zdrávo, popř. můžete dovysvětlit :) ). Za kočku switchuji Flaily a Oči (ty kickuji, když udělají animaci castu a mám zrovna načtený Skull Bash)
3. Hagara - v lighting fázi pokud tankuji tak si tauntnu addku na sebe a běžím s ní k předem určenému conductoru, za kočku addku zdmguji a běžím na určenou pozici/pozice na propojení.
4. Ultraxion - vybírám Hour of Twilight vždy, když nemám debuff nebo jak určí raid leader, ale osobně nemám problém s vybíráním
5. Warmaster - za tanka většinou plošky nevybírám, spíše držím addky u draka, ať mohou dmgeři plošnit. Za kočku můžu vybrat plošku i sám když si odpálím deffku, ale většinou se to vybírá ve dvou lidech a samozřejmě když zrovna nemají debuff.

Jak jsi na tom s obecným přehledem v raidu (samostatná a rychlá reakce na nečekané situace v raidu atd.):

Myslím si, že dobře. Když umře tank, hážu medvěda a tauntuji (což je asi nejčastější...), pokud je možnost zvedám Rebirithem kohokoliv v raidu (raid leader určuje kdo se bude combat ressovat), Inervačku hážu pokud healer potřebuje, Tranquilitu též (většinou Tranquilitu hlásím dopředu, jestli jí mám dávat nebo ne).

Screen UI v raidu (alespoň z BH, zajímá nás UI v combatu, dps si najdeme na bosskills):

https://ctrlv.cz/Sjiw

FPS a rychlost internetového připojení:

60 FPS, 44 MS

Vyhovuje ti Raid Time středa - neděle (14:00 - 22:00)

Ano a kdyby se něco změnilo, dám vždy předem vědět.

Četl jsi a bereš na vědomí TOTO? (jedná se o odkaz, ne o Raid Time!):

Ano

Předchozí Guilda a důvod odchodu:

Norte del Valle - Výborná guilda se super lidma. Bohužel jsme měli roční pauzu od raidů kvůli tomu, že jsme měli všichni už nafarmený v té době aktualní kontent (T12) a po nahození (T13) contentu jsme se nebyli schopni sejít v hojném počtu (byli jsme asi 3-4 lidi kteří chtěli znovu začít hrát a progressovat). :( Po nahození DS mi nezbylo nic jiné, než si něco složit sám na worldu, nebo jít s jinými guildami jako "worlďák".

Zkusil jsem to v Cynicalu (nebo spíš jsem byl přemluven, abych to zkusil), ale vadí mi neprofesionální přístup raid leadera (leavování raidů během progressu atd.) a příliš toxické až dětinské chování.

Jak dlouho hraješ WoW a svou class, jaké máš zkušenosti v oblasti PvE/raidování:

WoWko hraji 11 let a Feral druida jsem začal hrát až na Twinstaru od T12 (2016), kdy jsem přešel z alliance na hordu. Na allianci jsem měl v té době odprogressovaný aktualní kontent T11 za retri paladina v guildě Hell Raiders (2015). Ještě před Twinstarem jsem hrál na Ice Online, kde jsem odprogressoval s guildou Forged v té době aktualní T12, to byl můj první Cata server. Jinak úplně na začátku jsem hrál na MystiQu TBC a spoustu jiných v té době kvalitních private serverů. :) 11 let je dlouhá doba no. :D

Co od nás očekáváš:

Stabilní zázemí, kde si můžu zaraidovat a pobavit se u toho. :) Samozřejmě čekám i nějakou kritiku co se týče výše zmíněných věcí. Hlavně si přeji aby raidy probíhaly hladce a bez zbytečného urážení apod. A doufám že mě mezi sebe přijmete jako kamaráda. :) Spoustu lidí z guildy znám jak z minulosti, tak z přítomnosti a s nikým nemám problém. :)

Co nám můžeš nabídnout:

V první řadě přátelský přístup z mé strany, komunikativní a slušný. Na raidy chodím pravidelně a nikdy nebyl problém s tím, vzít jiné postavy, pokud je potřeba. :) Dokážu se přizpůsobit setupu a speed killům se nebráním (v Norte jsme je ke konci éry taky chodili a bavilo mě to).

Alti:

Afrey - Retri/Prot/Holy - 399/392/388 ilvl
Roar - Assa/Combat - 399 ilvl
Sharpcut - Arms/Prot - 399/394 ilvl
Swear - Survival - 391 ilvl
Whiskhit - Ele/Resto - 404/400 ilvl

Kdo ti doporučil Exodus:

Hlavně Lichie neutrhněte za to hlavu. :D Ale samozřejmě Exodus znám už dlouhou dobu. Takže se dá říct že jsem se k tomu rozhodnul sám. :)

Něco málo o tobě (věk, škola/ práce, zájmy, apod.):

Jmenuji se Patrik a je mi 25 let. Vystudoval jsem Polygrafickou školu a aktuálně mířím do tiskárny v Brně. :) Nejvíce volného času trávím na WoWku, LoLku a PUBG (to je aktualní, jinak je toho spoustu co jsem hrával) a v neposlední řadě se samozřejmě věnuji i reálným kamarádům. Rád u hraní poslouchám písničky a rád vyhledávám nové skladby a ukládám si je do alb na Plug.dj, kde je hraji lidem. :)

Upravil/a Soft dne 30-09-2019 22:34

Přidal sen dne 04-09-2019 16:44
#2

 PRO na to jakej má věk má dobrý výkony

Upravil/a sen dne 07-09-2019 18:54

Přidal Roar dne 04-09-2019 17:02
#3

 Víš že mně tvá reakce vůbec nepřekvapuje? :D Ale děkuji za podporu.

Přidal Lichie dne 04-09-2019 18:55
#4

 Ferala komentovat nebudu, každopádně Roara znám už tak dobré 4 roky - v pohodě člověk a co si pamatuju, tak v Norte hrával dobře. PRO/Test

Přidal Tyw dne 04-09-2019 18:59
#5

 PRO PRO PRO PRO PRO

Přidal Convix dne 04-09-2019 20:09
#6

 Popiš mi takovej ideální fight na Ultraxovi.

Přidal Kolajik dne 04-09-2019 21:02
#7

 Lidi z Norte del Valle byli vždycky v pohodě, co si pamatuju :) Přitáhni sem ještě Queikinkaniu-ho a můžem se bavit! :D

PRO

Přidal Roar dne 04-09-2019 22:22
#8


Convix napsal:
Popiš mi takovej ideální fight na Ultraxovi.


Dá se to jít na jistotu, což jsou dva tanci, dva healeři a šest dmgerů, kdy se rozdělí 5-6 (záleží jestli je Rogue v raid partě) lidí co se postupně budou střídat na Hour of Twilight. Vždy se chodí po dvou lidech, kteří dostanou po vybrání debuff, který by je po dalším pokusu vybrat Hour of Twilight instantně zabil. Samozřejmě existují roguny, které mohou brát hned dva Hour of Twilight za sebou, díky Feint a Cloak of Shadow. Dám příklad: V raidu je BDK, Feral druid, Rogue, Mage, Retri Paladin, Ele Shaman, Disco Priest, Hunter a třeba Holy Paladin. Vybírat například může hned na první Hour of Twilight BDK (50% redukce) + Rogue (např. Feint), v mezifázi si lidi musí hlídat Fading Light, což je individualní debuff na tanka + dvě náhodné dps, pokud se to jde na dva tanky tak si tank, který nemá Fading Light tauntne bosse na sebe a takhle se střídají až do dalšího Hour of Twilight kdy jde například Feral druid (50% redukce) + Rogue (Cloak of Shadow) a zase se opakuje fáze s Fading Light, poté například může jít Retri Paladin + Hunter, kdy Paladin (buď se to dá vybrat přes Divine Protection (s Glyphem) + Hand of Sacrifice od Holy Paladina, nebo Divine Protection (s Glyphem) + Pain Suppression od Disco priesta, nebo to jednoduše může "vybublit" Divine Shieldem, Hunter si dá Deterrence. Poté mohou vybírat Hour of Twilight ti dva lidi, kteří vybírali jako první. Myslím si, že tahle odpověď by ti k taktice na jistotu mohla stačit. :D Sice to není na fast kill, k čemu se ještě dostaneme, ale je to idealní fight, kde se nemůže stát, že boss zabije nějaké dps. :)

Poté se to dá jít na 1x tank 2x heal a 7x dmg, kdy je postup ve vybírání u téhle skupiny stejný, jen s tím rozdílem, že tank má více práce. Vybírá vlastně všechny Fading Light a vždy sekundu/dvě před koncem debuffu zmáčkne Heroic Will, aby přežil debuff a musí si hned tauntnout bosse. Někdy se stane že i po tauntnutí nestihne nabrat aggro, protože po použití Heroic Will tankovi spadne veškeré aggro. Samozřejmě fungují spelly které mohou tankovi pomoct, jako je Misdirection u Huntera, Hand of Salvation u Paladina (to v žádném případě neházet na tanka :D aby jsme se pochopili, většinou retrina trhá nejvíc aggro co jsem měl zkušenost, takže to hodí na sebe například) a Tricks of the Trade od roguny. Samozřejmě to jde i bez toho a tohle je spíš taková pojistka.

No a v poslední řadě se to dá jít na takzvaný "fastkill" kdy je setup následující. 1x tank 1x heal a 8x dps. Nemám s tímhle runnem zkušenost, ale vím, že to už někteří takhle zabili. Každopádně tam je to v rukou dobrého healera, který to zvládne odhealovat na solo. Věřím že se v Exodusu tací najdou a myslím si Convixi, že jsi na tohle narážel viď? :) Je to vlastně idealní boss fight, kde boss umře hrozně rychle, díky většímu počtu dps.

Snad ti tahle odpověď bude stačit. Pokud jsem na něco zapomněl, tak se omlouvám. :D Psal jsem to nějakou dobu.

Přidal Roar dne 04-09-2019 22:28
#9


Kolajik napsal:
Lidi z Norte del Valle byli vždycky v pohodě, co si pamatuju :) Přitáhni sem ještě Queikinkaniu-ho a můžem se bavit! :D

PRO


Kolajiku, to byl první člověk, kterému jsem psal, aby se vrátil na Twinstár. :D On se tu občas ukáže, ale spíš jen na pokec. Jestli chceš, můžu se ho zeptat, jestli ti na něj mohu dát kontakt a můžeš to zkusit sám. :D

Přidal Fajmy dne 04-09-2019 22:29
#10

 to co si popsal ty mongol

Přidal Convix dne 04-09-2019 22:29
#11

 No jakoby tvůj ideál fight, ale chápu že si starší. ( Z pohledu Ferala PLS )

Přidal Kimcong dne 04-09-2019 22:33
#12

 Děda Roar určitě PRO

Za ferala at si na tobe smlsne soft a lariel :D

Upravil/a Kimcong dne 04-09-2019 22:34

Přidal Roar dne 04-09-2019 22:38
#13


Fajmy napsal:
to co si popsal ty mongol


:D

Přidal Convix dne 04-09-2019 22:41
#14

 Takže este jednou tvůj ideál ultrax z pohledu ferala, jak ten fight proste zahrát

Upravil/a Convix dne 04-09-2019 22:44

Přidal hubino dne 04-09-2019 22:42
#15

 Roura znám už od T12. Pohodovej, nekonfliktní děda.
Norte byla za svých časů taky top guilda.
UI humus, ale pokud se v tom vyznáš, tak oukej.
Co se týče tankování/theorycraftu, nechám na Softíkovi/Larošovi.
-----------------------------------
Vim že chceš za mnou ty hovado :) PRO TEST

Upravil/a hubino dne 04-09-2019 22:58

Přidal Roar dne 04-09-2019 22:43
#16


Kimcong napsal:
Děda Roar určitě PRO

Za ferala at si na tobe smlsne soft a lariel :D


S tím počítám. :) Přece jen, Soft hraje určitě Feral druida déle a lépe, než já a rád se něčemu novému přiučím.

Přidal Pahreba dne 04-09-2019 23:13
#17

 Ze deda roar, boha ved ja som od neho este o 3roky starsi :@

Roar pohodak, druida nekomentujem.
UI - (neznasam Xpearl) (100 ludi 100chuti).

Ja som za TEST , feral sa vzdy hodi + ma vyuzitelnych altikov :)

PS: jeden dotaz, pevne verim ze ked mas Bindy tak ten Battle Rezz mas na nejakom fast binde, ak nie tak to velice rychlo zmen, tak isto aj Inervacka + Tranquila sa hodia nech je to fast a pohotovo.

Přidal Madsblood dne 05-09-2019 00:22
#18

 Feral čo sa týka tankovania neni nič ťažkého či neobvyklého .. mňam skôr zaujíma tvoj dps spec , prípadne off spec. Si schopný nám ponúknuť aj kvalitnú slovíčku alebo len mačku , ktorá je teoreticky “nepotrebná” pre raid keďže väčšinou je v raide ele/hunt ktorý nahradia crit / armor

Přidal Roar dne 05-09-2019 00:48
#19


Pahreba napsal:
Ze deda roar, boha ved ja som od neho este o 3roky starsi :@

Roar pohodak, druida nekomentujem.
UI - (neznasam Xpearl) (100 ludi 100chuti).

Ja som za TEST , feral sa vzdy hodi + ma vyuzitelnych altikov :)

PS: jeden dotaz, pevne verim ze ked mas Bindy tak ten Battle Rezz mas na nejakom fast binde, ak nie tak to velice rychlo zmen, tak isto aj Inervacka + Tranquila sa hodia nech je to fast a pohotovo.


Já na xperlu vyrostl no... :) A ty bindy na quick cast si dodělám, neboj. :) Já mám právě starší macra v notebooku, který už nepoužívám. Takže se do toho zítra dám a pošlu klidně i screen, ať je vše v pořádku. :)

Přidal Roar dne 05-09-2019 00:57
#20


Madsblood napsal:
Feral čo sa týka tankovania neni nič ťažkého či neobvyklého .. mňam skôr zaujíma tvoj dps spec , prípadne off spec. Si schopný nám ponúknuť aj kvalitnú slovíčku alebo len mačku , ktorá je teoreticky “nepotrebná” pre raid keďže väčšinou je v raide ele/hunt ktorý nahradia crit / armor


Jasan. :) Mám v off speci balance, jen by to chtělo trošku gearu, je dost pozadu. Volcano + Necromantic atd. Navíc nemůžeš říct že je nepotřebný. :D Combat ress, Tranquilita, případný tank, když umře main tank. Myslím si že je to jedna z nejflexibilnějších class ve WoWku. :) Ano, nevytočí tolik jako sova, ale právě tyhle nedostatky podle mně kompenzuje touhle flexibilitou jakožto support. :)