Wanted
 Druid Medium
 Hunter Medium
 Mage Medium
 Priest Medium
 Rogue Medium
 Shaman Medium
 Warlock Medium
 Warrior Medium
 Paladin Medium
 DK Medium

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Support
Kdo je on-line
-> Hosté on-line: 1

-> Členové on-line: 0

-> Registrovaní členové: 493
-> Nejnovější člen: stepix
-> Na dovolene: 3
Návštěvy
Číst diskuzi
eXodus :: Pravidla & Oznámení :: Pravidla
 Tisk diskuze
Aktualní pravidla
Dolce
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 25-11-2011 09:01
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Main char: Dolce

Příspěvek: 322
Založený: 05.11.10


PLATNÁ A ZÁVAZNÁ PRAVIDLA:


Obecná pravidla

1. Pravidla jsou platná pro všechny členy guildy.

2. Všichni členové guildy jsou povinni respektovat pravidla serveru Twinstar.cz.

3. Svým veřejným chováním guildu reprezentujete, proto se chovejte tak, abychom se za Vás nemuseli stydět. Zejména: žádné vulgarismy ve world/trade/battleground kanálech, pokřikování ve městech, žebrání, spam apod.

4. Ninjalooting jakéhokoliv itemu v guildovním i mimoguildovním raidu/dungu, okrádání jiných hráčů o goldy / postavy / hvězdy nebude tolerován a skončí kickem.

5. Členství může být ukončeno pro dlouhodobou neohlášenou neaktivitu (lhůta 25-30 dní) nebo v případě nováčků neúčast na většině raidů.

6. Každý hráč se snaží ve svém vlastním zájmu stále zlepšovat a zdokonalovat. Lepší gameplay každého jednotlivce zrychluje farmení i progress, snižuje počet wipů a zvyšuje kvalitu guildy.

7. Zájmy guildy mají vždy nejvyšší prioritu!

8. Guild master a officer se starají o chod guildy. Pokud se Vám zdají jejich rozhodnutí chybná, je možné to prodiskutovat. Poslední slovo má ale vedení a je potřeba to respektovat..


Guild banka

9. Věci v guild bance slouží pro potřeby guildy. Je přísně zakázáno vykrádat a prodávat tyto věci za účelem vlastního obohacení.

10. Zásoby určené pro potřeby raidu (potky, flašky, jídlo...) používejte pouze na raidu a zbytečně je neplýtvejte.

11. Na enchanty, gemy, potky a flašky (Cauldron) z Guild banky mají nárok všichni členové bez rozdílu, jak na main, tak i alt postavy.

12. Za týden lze získat až 5000 EP (+ případné bonusy, viz consumables) za pomoc při doplňování zásob Guild banky.


Raidy

13. Na raidy jsou přednostně invitováni hráči přihlášeni v RaidPlanneru a s patřičným rankem, viz Ranky. Při nedostatku lidí se doberou hráči dle potřeby. Přihlašování do Raid Planneru je povinné pro všechny hráče. Prohřešky a tresty spojené s RP jsou vypsány v záložce Raid Planneru. Každý se na raid vždy přihlašuje za Maina – pokud bude chtít místo něj jít s Altem, je nutné se při skládání raidu domluvit s RL. 5 min před začátkem raidu (čas je vypsaný v RP) opusťte veškeré party, BG, areny.

14. Základním požadavkem účasti na raidu je funkční TeamSpeak 3. Je důležité mít mikrofon a komunikovat.

15. Každý hráč musí mít nastudované taktiky. Během raidu budou zběžně zopakovány, ale je lepší být v obraze. Opakované projevení neznalosti taktik a abilit bosse bude trestáno -EP body.

16. Hráč musí být na raid vždy opraven a mít připraven dostatek financí na další případné opravy po vyčerpání repair limitu z GB. Je nutné mít nakoupeno dostatečné množství reagentů a vše další co je potřeba.

17. Přísný zákaz chodit 10/25 man raidy s worldem po resetu ID až do konce raidového plánu guildy, který je vypsán v Raid Planneru.

18. Za příjmutí ID raidu, na kterém jste nebyli (a nedostávali EP na střídačce), máte nárok na náhradu v podobě poloviny EP za zabité bosse.

19. Pokud během raidu musíte nutně AFK, vždy to oznamte do raidu a snažte nepřítomnost omezit na trash. U bossů by se čekat na nikoho nemělo. V případě delší nutné (zavolat hasiče k požáru vánočního stromečku, aj.) absence, dejte vědět RL, který rozhodne o dalším postupu a případné náhradě za Vás. Neohlášené AFK bude trestáno -EP body.

20. Raid Leader má poslední slovo co se týče řízení raidu. Pokud máte pocit, že dělá chybu a máte lepší nápad jak se vypořádat s určitým problémem, tak to slušně oznamte. Problémy vyžadující více času řešte zásadně po raidu.

21. Při používání TeamSpeaku během raidu neskákejte ostatním do řeči a nepřekřikujte se. V krajním případě bude použito mute.

22. Všichni hráči by měli mít stáhnuté a zapnuté minimálně addony typu Boss Mods (např. DBM / BigWigs) a Threat Meter (např. Omen) a nejlépe i EPGP (pro sledování loot priority). Prohlédněte si sekci Doporučené addony.

23. Odměna pro hráče který převezme na své ramena tíhu RL (když nebude vedení online) dostane odměnu 4000 EP + osobní ocenění podle toho jak to půjde.

24. Tresty:
-500EP zdržování raidu, pomalé buffování, neoznámené afkování, nedobíhání, atd.
-1000EP fail
-2000EP wipe raidu (váš fail bezprostředně zapříčíní smrt dalšího hráče)
-2000EP a sebrání získaných EP za střídačku pokud nejste k zastihnutí (ingame / TS / tel / facebook...) a máte být na střídačce
-4000EP vyhýbání se / odmítání raidu

-tresty spojené s Raid Plannerem naleznete na jeho stránce
-vedení má právo na individuální potrestání ve výjimečných situacích


25. Při udělení -EP Vám bude vždy sdělen konkrétní důvod nebo fail, za který jste trest dostali. Můžete se tedy zkusit obhájit, pokud si myslíte, že jste trest dostali neprávem. Pokud se jedná o složitější problém, nebo byste zdržovali raid, dejte vědět tomu, kdo Vám trest udělil a počkejte do konce raidu, kdy to s ním vyřešíte. V každém případě se chovejte v mezích slušnosti, nehádejte se a řešte problém konstruktivně. Za nevhodný způsob řešení problémů (nadávání vedení, hádání se, zdržování raidu) můžete být potrestáni. Poslední slovo ohledně trestů má vždy vedení (RL/GuM/officer) a je potřeba to respektovat.

Loot

26. Na raidech se používá group loot systém, kde každý kdo chce item do main nebo off specu needuje. Následně se hráči domluví, kdo item získá (podle EPGP priority, domluvy).
Logika rozdělování lootu podle EPGP je vysvětlena zde.
Princip je následující:
- Main má přednost před off specem. Za lootování do main specu se udělují GP za item.
- Loot do off specu se rozhoduje rollem, je za něj udělován 1GP (pro záznam do logu).
- Off spec má v lootování přednost před altem.
- PVP offspec má nejnižší prioritu.

27. Pokud vlastníte normal verzi itemu, který jste lootovali v guildě (a dostali za něj tedy GP), můžete využít možnosti Minor upgrade. Heroická verze itemu Vás bude stát pouze rozdíl heroic a normal GP. Pokud jste normal verzi získali mimo guildovní raidy a budete se snažit o podvod, dostanete k itemu navíc 500GP.

28. Item který jste lootovali do off specu nesmíte používat v main specu. V případě zájmu to oznamte někomu z vedení, kdo Vám přičte příslušné GP za item. Při pokusu o podvod bude přičten dvojnásobek ceny itemu.

29. Loot z bosse, který nikdo nechce, disenchantuje jedině vedení (nebo pověřená osoba). Epické trash itemy mohou needovat všichni a itemy nižší kvality mohou disenchantovat nebo greedovat také všichni.


V případě porušení pravidel, vzhledem k závažnosti provinění, může následovat guild / TS mute na dobu určenou vedením, odečtení EP bodů (viz. EPGP systém), nebo kick z guildy.
Upravil/a Yomin dne 03-11-2017 14:21
 
Přejít na fórum: